Wybrzeże wywozi trzy punkty z Sianowa [zdjęcia]

Przechodząc do spotkanie z minionej środy 17 maja Victorii z Wybrzeżem Biesiekierz warto
przypomnieć, że było zaplanowane w pierwotnym terminie na 16. kolejkę, zostały
odwołane ze względu na atak zimy.

Rozgrywany w Sianowie mecz Victorii z Wybrzeżem Biesiekierz, był ciekawym widowiskiem. Brakło tylko korzystnego rezultatu. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, przegrali 0:1 (0:0).

Victoria: Michał Turkacz – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Robert Maj (81. Łukasz
Zawada), Konrad Wagner (68. Tomasz Karpicz), Jacek Żuchowski (68. Kacper Szczepaniuk),
Tomasz Majerczak (68. Krystian Mural), Michał Rokicki, Maciej Bachleda (75. Adrian
Gołuchowski), Cezary Pająk i Fiodor Drewniak. W rezerwie pozostawali: Piotr Koza i Damian
Rybisz.
Komentując to spotkanie, trener, M. Lisztwan, napisał:

Mecz był dość wyrównany. W mojej ocenie bardziej doświadczony zespół Wybrzeża
grał nieco spokojniej w pierwszej połowie spotkania, ale to my mieliśmy więcej sytuacji po
których mogły paść bramki. Oddaliśmy kilka strzałów, ale mijały one światło bramki, albo
były blokowane przez obrońców. Próbowali Tomasz Majerczak, Konrad Wagner czy Maciej
Bachleda, ale bez powodzenia. Najbliżej był Michał Rokicki, którego strzał na słupek zbił
bramkarz Biesiekierza.
Druga połowa przebiegała podobnie i mecz był cały czas zamknięty. Niestety jeden
błąd w obronie spowodował, że goście zdobyli bramkę w 84 minucie meczu i mieliśmy już
bardzo mało czasu na odpowiedź. Najbliżej był Łukasz Zawada, którego strzał z pola karnego
minimalnie minął słupek, a mocne uderzenie Michała Rokickiego z dystansu, świetnie
ponownie obronił bramkarz gości.

Myślę, że zabrakło trochę doświadczenia i cwaniactwa w kluczowych sytuacjach.
Szkoda, że nie uniknęliśmy błędu, który  zadecydował o wyniku. W dalszym ciągu będziemy
jednak preferować grę kilkoma młodzieżowcami w składzie, bo to dobry czas na ich
ogrywanie.
Już w niedzielę postaramy się o korzystny rezultat w meczu z Zefirem w Wyszewie.