R.W: Podsumowanie weekendu

Od 8 kwietnia 2023 r., dzięki włączeniu się do gry oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów, w grze o ligowe punkty, są już wszystkie nasze „punktujące” zespoły!

Jako jedyni, zwycięstwem 4:2 (4:2), zakończyli swój wyjazdowy mecz z Perłą Gmina Dygowo, oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Bramki dla podopiecznych trenera i kierownika zarazem – Krzysztofa Gorta, strzelili: Rafał Gotowała – 3 i Krzysztof Miętek. Jak podał statystyk PLO – Tomasz Tesmer, dla Rafała Gotowały, były to Jego bramki numer: 99., 100. i 101., w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Oldbojów. Gratulujemy!

To bardzo ważne zwycięstwo, tuż przed dwoma, ciekawie zapowiadającymi się meczami: z prowadzącymi w tabeli I ligi, Pomorskiej Ligi Oldbojów, oldbojami ze Szczecinka i zajmującymi trzecie miejsce, oldbojami z Bruskowa Wielkiego!

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Łukasz Chotkowski, Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Henryk Noworolnik, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban, Wojciech Ziemkiewicz i Paweł Zinger.

Przypomnieć należy, że sianowianie – po 13. rozegranych kolejkach – tracą trzy punkty do lidera tabeli, Szczecineckiego Towarzystwa Lig Amatorskich Oldboje Szczecinek i mają siedmiopunktową przewagę nad trzecimi w tabeli, Oldbojami Bruskowo Wielkie.

Bez zdobyczy punktowej zakończyli przedświąteczne zmagania seniorzy sianowskiej Victorii. Trzykrotna pogoń za remisem w meczu ze Sławą Sławno, zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, przegrali u siebie 2:3 (1:2).

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Tomasz Karpicz (50. Konrad Wagner), Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Robert Maj (46. Łukasz Zawada), Michał Rokicki, Maciej Bachleda, Cezary Pająk (79. Adam Ławro), Fiodor Drewniak (72. Jacek Żuchowski), Kacper Szczepaniuk i Adrian Gołuchowski (63. Tomasz Majerczak). W rezerwie pozostawali: Nikodem Ratkowski i Damian Rybisz.

Komentując to spotkanie, trener, M. Lisztwan, napisał:

Niestety nie udało nam się zdobyć chociażby jednego punktu w tym spotkaniu. Poza pierwszymi 15-20 minutami, kiedy przewagę osiągnęła Sława, grając bardzo zdecydowanie i wychodząc na prowadzenie, mecz zrobił się wyrównany. Zdobyliśmy bramkę dającą remis za sprawą Roberta Maja, który wykorzystał prostopadłe podanie Kacpra Szczepaniuka. Goście jednak zdobyli jeszcze jednego gola przed przerwą.

W drugiej połowie, to nasz zespół miał więcej z gry i stwarzał sobie więcej sytuacji. Próbowaliśmy odmienić niekorzystny rezultat z pierwszej połowy (1-2). Udało nam się to, a bramkę po dośrodkowaniu Michała Rokickiego, strzałem głową zdobył Maciej Bachleda. W końcówce meczu, zupełnie niepotrzebny faul w polu karnym, dał zespołowi Sławy rzut karny, po którym wyszli na prowadzenie, a my nie mieliśmy już za wiele czasu na kolejną odpowiedź.

Podsumowując, uważam, że popełniliśmy za dużo własnych błędów przy straconych bramkach, których można było uniknąć. Traciliśmy bramki za łatwo. Musimy z tego wyciągnąć odpowiednie wnioski i popracować nad tym elementem, bo na koniec mimo, że strzelamy dwa gole, nie udaje nam się zdobyć nawet jednego punktu na własnym boisku.

W najbliższy weekend – 15/16 kwietnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodzicy: Victoria Sianów: 15 kwietnia 2023 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z MKS Rozwój Koszalin,

juniorzy: Victoria Sianów: 15 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – u siebie – z KP Drawa Drawsko Pomorskie,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  15 kwietnia 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – z Zawiszą Grzmiąca,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 15 kwietnia 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – z STLA Oldboje Szczecinek,

Tekst: Ryszard Wątroba