Pierwsza Piłka wróciła na murawę

Turniej Pierwszej Piłki rocznika 2012 i młodszych w Sianowie, rozegrany 1 kwietnia 2023 r., rozpoczął piłkarskie sobotnio/niedzielne granie, z udziałem najmłodszych piłkarek i piłkarzy.
Na sztucznej murawie boiska Stadionu Miejskiego w Sianowie mogliśmy zobaczyć osiem zespołów, które na trzech boiskach rywalizowały – bez tabel – systemem „każdy z każdym”, grając raz 12. minut. Jak pokazał turniej, likwidacja rozgrywek punktowanych u dzieci, nie „wyleczyła” ich z chęci wygrywania, a wręcz przeciwnie.


W turnieju przygotowanym i sprawnie przeprowadzonym przez trenera koordynatora – Grzegorza Dudę oraz wspierających go osób, uczestniczyło osiem drużyn: Orlik Darłowo I i II (trener – Mariusz Sawa), Strong Zielenica (Radosław Kowalski), Victoria Sianów: biali i zieloni (Grzegorz Duda/Jacek Sobczyk), Wieża Postomino I (Artur Wierzbowski), Wieża Postomino II (Mateusz Galek) i Żaki Sławno (Paweł Sławski).
Tej piłkarskiej biesiadzie towarzyszyła zdrowa i mądra rywalizacja. „Zdrowa i mądra, to znaczy taka, w której trener pielęgnuje i rozwija gen zwyciężania u podopiecznych, lecz nie taktyką, krzykiem czy doborem największych dzieciaczków dających wynik, a nauką i rozwojem, który z czasem ma przełożyć się na możliwość jego podopiecznego czy podopiecznych rywalizacji na jak najwyższym poziomie w piłce seniorskiej”. Cytat z artykułu „w sporcie liczy się zwycięstwo, ale…” ze strony na Facebooku: Łączy nas trening.

Dziękujemy Rodzicom oraz członkom zarządu za ognisko z kiełbaskami, ciasta, owoce oraz napoje, w tym herbatę i kawę.