Gramy z Wrzosem Wrześnica

4 marca 2023 r., o godz. 12,oo, o ligowe/klasowe punkty w 2023 r., zagrają seniorzy sianowskiej Victorii. Ich wyjazdowym rywalem będzie – przedostatni w tabeli – Wrzos Wrześnica.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zakończyli jesienne rozgrywki na 5. miejscu w tabeli grupy 3. KO ZZPN.

Poproszony o informację na temat przygotowań do rundy wiosennej, trener M. Lisztwan, napisał:

Dokonaliśmy na ten moment dwóch transferów, bramkarza Michała Turkacza z Vimobili Bedzino na zasadzie wypożyczenia (ostatnie pol roku spędził w Gwardii Koszalin) oraz obrońcy Cezarego Pająka , który wrócił do naszego klubu, z wypożyczenia do Gwardii Koszalin

Do systematycznych treningów po przerwie spowodowanej kontuzja powrócił również Lukasz Zawada, który został zgłoszony do rozgrywek

W okresie przygotowawczym, który rozpoczęliśmy 10-go stycznia2023 r., rozegraliśmy pięć gier kontrolnych. Kolejno: z GKS Manowo (5:4, bramki: Adam Ławro, Tobiasz Zacharewicz, Konrad Wagner, Tomasz Karpicz oraz zawodnik testowany), Sławą Sławno (4:1, bramki: Robert Maj, Adam Ławro – 2, Jakub Szpak), Mechanikiem Bobolice (0:2), Garbarnią Kępice (7:5, bramki: Tomasz Majerczak – 4, Tobiasz Zacharewicz, Adam Ławro, zawodnik testowany) oraz AP Kotwica Kołobrzeg (6:4, bramki: Tomasz Majerczak – 3, Konrad Wagner – 2 i Cezary Pająk).

Przepracowaliśmy ten okres na tyle, na ile mogliśmy. Nie jestem jednak w pełni zadowolony. Mieliśmy trochę problemów. Zawodników nie omijały urazy oraz choroby. Kadra zespołu generalnie nie zmieniła się mocno, jednak nie wszyscy zawodnicy byli dostępni podczas przygotowań. Mowa tu o Michale Saganowskim, Krystianie Jeglińskim i Adrianie Gołuchowskim, którzy z różnych przyczyn nie mogli wznowić treningów. Liczymy na ich możliwie, jak najszybszy powrót do treningów i gry. Jestem jednak dobrej myśli i uważam, że zespół będzie odpowiednio przygotowany do rozgrywek.

Za cel stawiamy sobie ciągły progres. Poprawienie lokaty z zeszłego sezonu – mając na uwadze wyższy poziom ligowy niż ubiegłoroczny – będzie dla nas pozytywnym wynikiem. Chcemy jako klub rozwijać się, a jako zespół podnosić swój poziom gry.

tekst: Ryszard Wątroba

grafika: AR Fotografia i grafika